CK Browar wizytówką Krakowa

Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce, bardzo dużą część przyjezdnych stanowią osoby mieszkające poza granicami naszego kraju. Nic w tym dziwnego, w końcu była stolica Polski może zaoferować przyjezdnym mnóstwo interesujących zabytków, nie tylko tych związanych z architekturą. Również tradycyjna kuchnia miasta jest niezwykle urozmaicona, a najlepiej można się o tym przekonać odwiedzając CK Browar.

Galicja na talerzu

W okresie przed odzyskaniem niepodległości w dawnej stolicy Polski koegzystowały ze sobą różne narody, co miało ogromny wpływ na kuchnią regionu, w której specjalizuje się nasza restauracja w Krakowie. W CK Browar każdego dnia serwujemy smakowite potrawy, opracowywane według tradycyjnych receptur. Jesteśmy znani z wyśmienitych mięs, w tym dziczyzny, które podajemy na wiele sposobów. U nas można zamówić pieczonego prosiaka czy zestaw składający się z sarniny, mięsa dzika, czy innych leśnych stworzeń. W CK Browar można też skosztować najlepszych pierogów ruskich w Krakowie, które również są jednym ze specjałów kuchni galicyjskiej. Jedną z większych atrakcji karty dań jest jednak wiener schnitzel, tradycyjna potrawa zaboru austro-węgierskiego, która była pierwowzorem polskiego kotleta schabowego. Tylko w CK Browar danie przygotowujemy z prawdziwej cielęciny według tradycyjnej receptury.
CK Browar to jedna z ciekawszych restauracji w Krakowie, jak również najlepsze miejsce dla osób, które chciałyby posmakować kuchni galicyjskiej. W naszej ofercie dostępne są też wyśmienite piwa warzone na miejscu oraz wina z całego świata, idealne do treściwych dań dostępnych w naszej karcie.