Wraz ze wzrostem popularności blogów kulinarnych, pojęcie comfort food stało się popularne w Polsce. Zwrot ten określa potrawy z dzieciństwa, które dorosły człowiek chętnie wybiera ze względu na wspomnienia. Niestety w dzisiejszych, zabieganych czasach rzadko kto decyduje się przygotowywać w domu typowo polskie jedzenie. Kraków na szczęście gości na swym terenie CK Browar, restaurację, w której znajdziemy wszystkie smaki dzieciństwa.

Na mniejszy głód

W CK Browar można skosztować smakowitych dań polskich, bez konieczności przygotowywania ich w domu. W ofercie lokalu znajdziemy białą kiełbasę wieprzową, serwowaną z lekko pikantną musztardą. Jest to idealna pozycja w ramach przekąski! Osoby szukające smaków dzieciństwa powinni spróbować również pierogów oferowanych w CK Browar. Do wyboru mięsne oraz ruskie, podawane ze zrumieniona cebulką. Pierogi w wyglądzie i w smaku, w niczym nie odbiegają od babcinej wersji. W karcie na stałe figurują także rosół oraz żurek.

Główne danie

Jeżeli chodzi o comfort food to Polacy najbardziej tęsknią za głównymi, skomplikowanymi daniami, które pamiętają z lat młodości. Na szczęście nasza restauracja w Krakowie również pod tym względem jest niezawodna. W CK Browar dostępna jest Golonka w skórce piwnej, niezwykle aromatyczne, ale i trudne w wykonaniu danie. Podobnie sytuacja wygląda z kotletem schabowym, który jest symbolem polskiej kuchni. W CK Browar danie dostępne w oryginalnej wersji, Wiener Schnitzel. Kotlet serwowany jest z aromatyczną kapusta zasmażoną oraz ziemniakami.