Wyśmienite wina w CK Browar

Osoby lubiące lokalne piwo w Krakowie warzone, nasze trunki warzone są według tradycyjnych, galicyjskich receptur. Jednak również miłośnicy wina będą zadowoleni z odwiedzin w lokalu. Każdego dnia udostępniamy naszym klientom urozmaiconą kartę win z różnych regionów świata.

Oczywiście w ofercie CK Browar nie mogło zabraknąć alkoholowych trunków pochodzących z ojczyzny wina, Francji. W karcie dostępne są wina z regionu Bordeaux, który od wieków słynie z idealnej gleby, na której dojrzewają najlepsze winogrona. Miłośnicy białego wina powinni skosztować Agneau Blanc, wyśmienitego trunku o owocowo- kwiatowym aromacie i słomkowej barwie. Wino idealnie komponuje się z potrawami rybnymi, owocami morza i białym mięsem. Agneau Rouge to czerwony wariant wina z tego samego regionu, dzięki mocno jagodowej woni doskonale smakuje w towarzystwie dziczyzny i serów.

Nasza restauracja w Krakowie oferuje również butelkę włoskiego wina, pochodzącego ze słonecznej Sycylii. Inzolia to delikatne, białe wino o jasno słomkowym zabarwieniu, które polecamy do deserów, sałatek oraz włoskich makaronów. Nero d’Avola to czerwony trunek pochodzący od tego samego producenta, o pięknym, rubinowym zabarwieniu. Jego delikatny smak sprawia, że doskonale pasuje do mięs z pieca oraz grilla, a także serów o intensywnym smaku. Wina z południowoamerykańskiego Chile są coraz bardziej doceniane przez sommelierów, dlatego nie mogło ich zabraknąć w ofercie naszej restauracji. Santa Digna to wyśmienity trunek powstały z legendarnego szczepu Cabernet Sauvignon. Jest to delikatne, różowe wino, które najlepiej smakuje w połączeniu z warzywnymi daniami, wędzonymi mięsami a także jako aperitif. Oprócz win butelkowych w CK Browar można zamówić również lampkę trunku, o zróżnicowanych barwach i aromatach.