Rozgrzewające menu na jesień

obiady i lunche krakow

Październik przynosi znaczne ochłodzenie klimatu w Polsce, dlatego większość z nas chętnie rozsmakowuje się wówczas w sycących, wysokokalorycznych daniach. W zimne dni organizm potrzebuje więcej energii do ogrzania ciała, dzięki czemu można bez wyrzutów sumienia rozsmakowywać się w tradycyjnych daniach galicyjskich, dostępnych w naszej restauracji w Krakowie.

Najlepsze dania na niepogodę

W ramach przystawki najlepiej wybrać jedną z rozgrzewających zup, z których słynie restauracja CK Browar. W menu znajdziesz klasyczny rosół z makaronem, który skutecznie poprawi odporność organizmu, chroniąc go przed przeziębieniem i grypą. Podobne działanie wykazuje aromatyczna zupa cebulowa, w końcu nie od dziś wiadomo, że cebula stanowi naturalny antybiotyk. Z bardziej treściwych zup polecamy szczególnie staropolski żur na zakwasie, serwowany z białą kiełbasą i jajkiem. Do syta najemy się także gęstym kremem na bazie jesiennych grzybów, podanym z ręcznie robionymi łazankami.

Rozgrzewające trunki

W naszej karcie znajdziesz także aromatyczne napoje, które rozgrzeją ciało i skutecznie poprawią nastrój. Wśród bezalkoholowych trunków ogromna popularnością cieszy się Latte cynamonowe, charakteryzujące się głębokim, korzennym smakiem. Polecamy również nasz szeroki wybór rozgrzewających herbat, a także klasycznych kaw. Osoby, które nie boją się alkoholu mogą zamówić Irish Coffee, aromatyczną kawę wzmocnioną o porcję whisky. Poza tym w menu dostępne są grzane piwa i wina, podawane w towarzystwie korzennych przypraw.