Latte chałwowe

Późne śniadanie, lunch czy obiad warto zakończyć czymś słodkim. Jednak wcale nie musi być to klasyczny deser. Wiele osób zamiast kawałka smacznego ciasta, wybiera aromatyczną kawę. Jedną z najbardziej popularnych kaw deserowych jest latte, czy włoska kawa na bazie espresso.

Unikatowe latte chałwowe

Kawę typu latte można pić do śniadania, w ciągu dnia czy nawet późnym popołudniem. Co prawda opiera się ona na espresso, które ma bardzo mocny i wyraźny aromat, ale duża ilość mleka, w tym spienionego, sprawia, że taka kawa jest bardziej jak deser niż napój, który ma rozbudzić. Jest o wiele bardziej sycącą, słodka i z odpowiednim syropem zastępuje deser. Dlatego wiele osób wybiera Latte ze smakowym syropem zamiast słodkiego ciasta, ponieważ sama kawa daje uczucie błogiej sytości.

Restauracja CK Browar ma w ofercie wiele smacznych kaw, ale na uwagę zasługuje latte chałwowe. Jest to unikatowa wersja smakowa tej kawy. Każdy miłośnik słodkości musi spróbować jej choć raz. Sama chałwa jest bardzo smacznym deserem lub dodatkiem do niego. Wybierając latte chałwowe, można więc napić się kawy o smaku deseru. Nie każda restauracja w Krakowie, podaje tę kawę. Dlatego, jeśli chcemy jej skosztować warto odwiedzić właśnie CK Browar. Można zamówić tu również pyszne i bardziej klasyczne desery w postaci ciast jak szarlotka Apfelstrudel czy torcik czekoladowy z musem pomarańczowym. Zwłaszcza latem warto skusić się na pucharek lodów z sezonowym owocami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić sobie „dwudaniowy” deser w postaci kubka kawy i wybranego ciasta.