Kraków to wyjątkowe miasto

CK Browar – symbol Krakowa

Kraków to wyjątkowe miasto, czerpiące inspiracje z wpływu wielu kultur, w tym wszechobecnej tu kultury galicyjskiej. Godnym tego miasta lokalem jest bez wątpienia restauracja CK Browar – Kraków może pochwalić się doskonałym browarem serwującym lokalne piwo preparowane według unikatowej receptury. Czym zatem wyróżnia się pub CK Browar?

Piwny skarb Krakowa

Doskonała lokalizacja bardzo blisko rynku i legendarnego Teatru Bagatela, niezapomniany wystrój wnętrz, tanie obiady i dobre piwo – Kraków zyskuje kulowe miejsce na kulinarnej mapie. CK Browar od ponad 20 lat zaskakuje bogatą ofertą piw, warzonych we własnym browarze. Klient naocznie może przekonać się, jak doskonałej jakości piwo zamawia – jego produkcja widoczna jest jak na dłoni. Prosto z tanków piwo trafia do kufli. A jest to piwo nie byle jakie – warzone wg oryginalnej austriacko – węgierskiej receptury, zaskakuje głębią smaku i bogactwem walorów odżywczych. Niepasteryzowane i niefiltrowane piwo jest bowiem niezwykle szlachetnym trunkiem niskoprocentowym, docenianym przez koneserów tego złotego napoju.

Sekrety złotego trunku

Jak powstaje niezwykle CK – piwo, którego skosztować można wyłącznie w Krakowie? Produkcja tego lokalnego piwa w Krakowie inicjowana jest procesem śrutowania piwa, czyli mielenia słodu w śrutowniku, a następnie zalaniem go wodą o odpowiedniej temperaturze. Zacieranie słodu powoduje rozkład skrobi i białek z jednoczesnym przenikaniem do wody związków enzymatycznych. Tak przygotowany zacier poddawany jest filtracji, a po dodaniu chmielu następuje warzenie piwa. Kolejnym etapem jest sedymentacja odpadów. Cały proces wieńczy fermentacja, czyli dodanie drożdży w celu wytworzenia alkoholu i dwutlenku węgla oraz kilkutygodniowe leżakowanie piwa. Efektem tego unikatowego procesu kilka gatunków piwa, zaskakujących głębią smaku i oryginalnego aromatu:
– Piwo jasne 11.5 º
– Piwo Dunkel 13 º
– Piwo Ingwer 14.5º
– Piwo Weizen 12.2º

CK Browar w Krakowie jest doskonałym miejscem dla każdego konesera piwa, ale nie tylko. Tanie obiady, dobre polskie jedzenie, możliwość zorganizowania przyjęć firmowych, organizacji bankietów czy niezobowiązujących spotkań ze znajomymi – Kraków kusi tym magicznym miejscem, które doskonale wpisuje się w niepowtarzalną atmosferę tego królewskiego miasta.