Kraków to miasto urzekające piękną architekturą oraz niepowtarzalna atmosferą

Fenomen lokalnego browaru w Krakowie

Kraków to miasto urzekające piękną architekturą oraz niepowtarzalna atmosferą, w której do dziś zauważalne są wpływy kultury galicyjskiej. Doskonałym pretekstem do odwiedzenia Krakowa jest zaskakujące, magiczne miejsce zlokalizowane o krok od Rynku Głównego – minibrowar serwujący niespotykane nigdzie indziej piwo, warzone wg oryginalnej, austriacko – węgierskiej receptury. To CK Browar, pub i restauracja, w której każdy mieszkaniec Krakowa czy turysta może doświadczyć tego, co w Krakowie najcenniejsze. Jest tu zatem niepowtarzalna atmosfera, nie dające się zapomnieć zabytkowe piwnice oraz warzone na miejscu lokalne piwo.

CK Browar Kraków – lokalne piwo

Najstarszy browar restauracyjny w Krakowie proponuje kilka gatunków niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa, które zaskakuje głębią smaku i barwy, a także wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi. W procesie produkcji piwo przechodzi kilka etapów: od słodowania przez fermentację po filtrację i stabilizację. Ostatnim etapem może być pasteryzacja – proces podgrzania piwa do temperatury ok. 70 stopni Celsjusza, podczas którego piwo zubożone jest o wiele cennych składników. Brak pasteryzacji gwarantuje bogactwo witamin i minerałów oraz drogocennych bakterii. Tak warzone piwo, którego proces produkcji klienci mogą zobaczyć na własne oczy, to prawdziwy napój prozdrowotny. Jest źródłem wielu antyutleniaczy, dostarcza naturalnego antybiotyku wspomagającego odporność oraz wspomaga pracę układu sercowo – naczyniowego. Wspomaga pracę nerek i oczyszczanie organizmu, zapobiega kamicy nerkowej, działa uspokajająco i relaksująco. Niepasteryzowane piwo serwowane w CK Browar Kraków to także doskonały probiotyk regulujący procesy trawienia. Wobec tak pożądanych właściwości CK – piwa, skosztowanie tego niskoprocentowego trunku nabiera zupełnie innego wymiaru, prawda?

Jedyny taki pub w Krakowie

Sekretem wyjątkowości CK Browar, poza doskonałym piwem wlewanym z beczek prosto do kufla, jest bogata oferta z zakresu organizacji imprez; bankiety, przyjęcia firmowe, niezobowiązujący wieczór ze znajomymi czy wieczór taneczny – wszystko to znaleźć można w Krakowie. Dwie sale – Rycerska i Myśliwska zaskakują drewnianymi płaskorzeźbami i ręcznie rzeźbionymi stołami, zaś w Club Laboratorium wypić można kultowe drinki… w probówkach. Tylko w Krakowie pub potrafi połączyć galicyjską tradycję i doskonałą kuchnię z nowoczesną rozrywką. Ten niezwykle udany mariaż tego, co dawne z tym, co współczesne, okraszony oryginalnym piwem i przypieczętowany unikatowym wystrojem wnętrz to doskonały pretekst, by zawitać do CK Browar. Naprawdę warto!